5 rodzajów lamp, które sprawdzą się w salonie

Znalezienie idealnej lampy do salonu to często niemałe wyzwanie. Pod uwagę należy bowiem wziąć nie tylko reprezentacyjny charakter pomieszczenia, ale też i jego rozmiar oraz kwestię zapewnienia odpowiedniej ilości światła w każdej strefie. Niekiedy konieczne może być nawet kupienie więcej niż jednej lampy. Sprawdź, jakie oświetlenie może przydać się w twoim salonie.

Lampa wisząca

Głównym źródłem światła w większości salonów są lampy wiszące. Takie oświetlenie świetnie sprawdza się jako dekoracja, ponieważ jest widoczne już w momencie wejścia do pomieszczenia. Jednocześnie może mieć różne formy. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są średniej wielkości i długości lampy z kloszami. Niesamowicie efektownie prezentują się ponadto okazałe żyrandole do salonu.  W przypadku niższych pomieszczeń należy jednak upewnić się, czy wybrany model wiszący nie będzie przeszkadzać. Dodatkowo oświetlenie nie powinna przytłaczać swoim rozmiarem pozostałych elementów wyposażenia. Warto też pomyśleć o harmonii stylistycznej i kolorystycznej.

Plafon sufitowy

Ten rodzaj lamp do salonu szybko zyskał grono wiernych fanów. Plafony przeważnie tylko nieznacznie odstają od sufitu, dlatego są idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku mniejszych bądź niższych pomieszczeń. Na dodatek wyglądają bardzo nowocześnie i dotyczy to nawet oświetlenia glamour z eleganckiego kryształu. Ponadto wiele plafonów ma bardzo uniwersalny charakter, dzięki czemu niekiedy nie trzeba ich wymieniać po remoncie i zmianie stylu panującego w salonie. Warto też zwrócić uwagę na innowacyjne modele np. z opcją zmiany koloru, zdalną kontrolą czy też wbudowanym głośnikiem.

Lampa ścienna

Świetnym sposobem na doświetlenie pomieszczenia może być montaż dodatkowych lamp na ścianach. W ofercie sklepu online Elektromag są dostępne kinkiety z obracanymi kloszami. Taka budowa jest bardzo praktyczna, ponieważ pozwala na skierowanie światła w konkretne miejsce salonu. Ponadto kinkiet może być niebanalną dekoracją, jeśli postawi się na model o ciekawym designie. Włączenie wieczorem wyłącznie lampy ścienny może też wprowadzić do pomieszczenia nastrojową atmosferę.

Lampa stojąca

Montaż kinkietu wymaga ingerencji w ścianę, co nie zawsze jest możliwe czy też wymagałoby remontu. W takich sytuacjach warto pomyśleć o lampie podłogowej, która również może być dobrym źródłem dodatkowego światła. Na dodatek takie modele można w dowolnej chwili przenieść do innej części salonu bądź nawet do innego pomieszczenia. Oświetlenie podłogowe może również być ciekawą dekoracją, zwłaszcza jeśli postawi się na oryginalny design.

Lampa stołowa

Takie oświetlenie nie jest zarezerwowane jedynie dla sypialni i domowego biura. Gustowna lampa stołowa może śmiało być główną ozdobą salonu. Należy jednak upewnić się, że wstawienie do pomieszczenia takiego elementu nie zaburzy aranżacji czy też nie da efektu przytłoczenia. Lampa postawiona na stoliku kawowym, szafce przy fotelu czy też komodzie może nie tylko wyglądać stylowo, ale także doświetlić salon i wprowadzić niepowtarzalny nastrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here