Ciekawe i unikatowe kształty płytek

Płytki podłogowe i ścienne są często wykorzystywane w aranżacjach wnętrz. Pełnią zarówno funkcje ozdobne, jak również ochronne. Zazwyczaj możemy je znaleźć w kuchniach i łazienkach, ale coraz częściej urządzamy z ich pomocą także inne pomieszczenia, jak między innymi salony czy biura. Zobaczmy, które z nich są najciekawsze.

Płytki romby, które pomogą w stworzeniu imitacji trójwymiarowości

Jeśli lubisz trójwymiarowe aranżacje, możesz zacząć od wykorzystania płytek w kształcie rombów. Są bardzo ciekawą propozycją, ponieważ można je układać w wiele różnorodnych wzorów, z czego jednym z najbardziej popularnych jest wzór sześcianu. Wystarczy zdecydować się na połączenie trzech rombów pod różnymi kątami, aby go uzyskać. Do tego jaśniejsza (lub ciemniejsza) fuga, która wyróżni poszczególne linie i gotowe!

Jednak romby służą nie tylko do budowania iluzji trójwymiarowości. Mogą być także płytkami ułożonymi w gwiazdki, motyw chevron (szewron) albo w inne figury geometryczne. Pasują także do nietypowej szachownicy, co pozwala na aranżowanie z ich pomocą wielu wyjątkowych wnętrz.

Płytki 3D jako prawdziwie przestrzenna ściana

Drugim typem ciekawych płytek, które możemy wykorzystać w aranżacji unikatowej przestrzeni, są płytki 3D. Ich unikatowa budowa sprawia, że w niektórych miejscach są grubsze, w innych cieńsze, a cała powierzchnia pięknie rozprasza i odbija światło. Odpowiednio ułożone płytki 3D sprawiają, że blask jest jeszcze wyraźniejszy i piękniejszy.

Płytki 3D ze względu na nierówności powierzchni można jednak stosować wyłącznie jako płytki ścienne. Na podłodze, w celu uzyskania trójwymiarowości, wciąż należy stosować płytki w kształcie rombów o płaskim wykończeniu powierzchni.

Płytki w kształcie rybiej łuski

Kolejnym ciekawym rodzajem kafelków są płytki rybia łuska, zwłaszcza te wykończone za pomocą błyszczącej powierzchni, która szczególnie mocno przyciąga wzrok. Mają bardzo charakterystyczny kształt, który przypomina właśnie łuskę ryby, zaokrągloną z jednej strony. Taka budowa przekłada się na ciekawe możliwości stylizacyjne. Kafelki mogą przy tym być zastosowane zarówno jako główny rodzaj ozdoby, jak również jako dodatkowy element dekoracyjny. Szczególną uwagę zwracają, gdy ozdabiają tylko jedną ścianę, podczas gdy pozostałe są wyposażone w bardziej tradycyjne kształty kafelków.

Płytki heksagonalne

Jednymi z doskonale znanych, choć wciąż ciekawych płytek, są te w kształcie plastra miodu (heksagonalne). Ten rodzaj kafelków może być z powodzeniem stosowany zarówno na posadzce, jak i na ścianie. Pozwala na stworzenie ciekawej mozaiki, zwłaszcza jeśli w tym celu wykorzystamy płytki w dwóch kolorach.

Płytki w kształcie plastra miodu mogą być także połączone w większe panele w różnych kolorach, które doskonale sprawdzają się w przypadku układania powierzchni ścian. W tym przypadku z łatwością można będzie uzyskać ich fenomenalny wygląd przy nawet niewielkim nakładzie pracy. Pięknie wyglądają w równych liniach, które dodają pomieszczeniu idealnej symetrii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here