fot. Pexels.com

Zarost w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny wśród mężczyzn. Wielu z nich decyduje się na posiadanie pięknej, bujnej i schludnej brody. Co zrobić, aby była ona zdrowia, lśniąca i zadbana? 

Sposoby na zadbaną i schludną brodę

Zadbana broda to oznaka tego, że mężczyzna dba o siebie. Aby uzyskać schludny, a przede wszystkim zdrowy zarost, należy zastosować się do pewnych podstawowych wskazówek. 

Zdrowa dieta i tryb życia

Aby zawsze móc zachwycać pięknym zarostem, należy zadbać o odpowiednią higienę życia. Co przez to rozumieć? Przede wszystkim warto odżywiać się racjonalnie, dostarczać organizmowi dużo witamin, minerałów, a także węglowodanów, białek itd. Zrównoważona dieta i wysiłek fizyczny przyczynią się nie tylko do dobrej kondycji brody, lecz także włosów na głowie oraz lepszego samopoczucia. Jeżeli zauważymy, że zarost lub włosy wymagają dodatkowej suplementacji, dobrze to skonsultować ze specjalistą. 

fot. Pexels.com

Odpowiednia higiena twarzy i zarostu

Na kondycję zarostu wpływ ma również odpowiednia pielęgnacja tak naprawdę całej twarzy. Broda czy wąsy przyczyniają się do wysychania skóry przez zaburzenie wydzielania sebum. Jest mało sprężysta i po prostu nieatrakcyjna. Do oczyszczania skóry warto stosować naturalne kosmetyki o dobrym pH dla skóry, o dodatkowym działaniu bakteriobójczym. Nie zapominajmy, że w gęstwinie włosków mnożą się różni nieprzyjaciele. Raz w tygodniu sprawdzi się peeling, który usunie martwy naskórek i oczywiście nawilżanie. Jest bardzo ważne!

Do samego zarostu warto wybierać dedykowane produkty do brody. Specjalne szampony dla mężczyzn i odżywki są bogate w substancje sprzyjające zdrowemu wzrostowi włosa. Dodatkowo wykazują działanie, które zapobiega puszeniu się zarostu. Ujarzmiają, układają i pielęgnują. Ich dodatkową zaletą jest piękny męski zapach, zwykle o nutach leśnych. 

Nawilżenie zarostu

Wielu mężczyzn zapomina o tym, że zarówno skórę, jak i zarost trzeba nawilżać. Najlepiej do tego celu wybrać olejek, który dodatkowo ma zniewalający zapach. Jego zadaniem jest przeciwdziałanie przesuszaniu skóry, minimalizowanie podrażnień, zmiękczanie zarostu i jego ochrona przed absorbowaniem zapachów. Warto sięgać po olejki, które łatwo się wchłaniają, nie pozostawiają tłustego filmu, a dodatkowo pozostawiają efekt nabłyszczenia. Niektóre olejki również mają działanie pobudzające wzrost włosów. 

Używanie kartacza

Kartacz, czyli szczotka do brody najczęściej wykonana z włosia dzika, to must have w akcesoriach do pielęgnacji zarostu mężczyzny. Za jego pomocą zwalczymy suchą i łuszczącą się skórę, ponieważ ma działanie podobne do właściwości peelingu. Regularnie szczotkowana broda przyjmuje kształt, który chcemy jej nadać. Dodatkowo przywraca zdrowy połysk przez wznowienie produkcji sebum. Co więcej, pobudza ukrwienie skóry, dlatego składniki odżywcze trafiają w pobudzone miejsce, zapewniając zdrowy wzrost zarostu i dobrą kondycję skóry. 

fot. Pexels.com

Regularne przystrzyganie brody

Raz na jakiś czas warto przyciąć brodę, zwykle co 3-4 tygodnie. Wtedy pozbędziemy się niechlujnych i zniszczonych końcówek. Podcięcie sprawi, że schludnie wyrównamy kształt brody. Niektórzy brodacze robią to na własną rękę, jednak jeżeli ktoś nie jest pewien swoich umiejętności, lepiej skorzystać z usług barbera. Podczas wizyty w barber shopie skorzystamy z porady na temat świadomej pielęgnacji zarostu, profesjonalista zajmie się fachowo naszym zarostem. Fenomenalnie go wymodeluje oraz zastosuje zabiegi wpływające korzystnie na jego kondycję. Dodatkowo można zdecydować się na opcjonalne usługi jak farbowanie brody.

Dodatkowe kosmetyki

Do samej stylizacji brody warto stosować kosmetyki takie jak woski czy pomady. Są ostatnim szlifem, który sprawi, że z łatwością okiełznamy odstające włoski, nadamy zarostowi schludnego kształtu, a także nadamy mu pięknego zapachu. 

Jeżeli lubisz dbać o swoje ciało i stosować zabiegi, z którymi wcześniej nie miałeś do czynienia, dowiedz się więcej na temat depilacji u mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here