fot. Pexels.com

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o depilacji męskiej. Wielu panów nie wyobraża sobie swoich ciał ze zbędnymi włosami, inni z kolei uważają usuwanie owłosienia za niemęskie. Co warto wiedzieć o depilacji? 

Męska pielęgnacja

Żyjemy w czasach, w których to nie tylko kobiety są świadome tego, jak ważna jest szeroko pojęta pielęgnacja ciała. Obecnie panowie są coraz bardziej przekonani, że nie wystarczy jeden szampon dla mężczyzn, który jest jednocześnie żelem pod prysznic i specyfikiem do brody. 

Zarost, to kolejna kwestia, w której panowie zrobili krok milowy. Na ulicach widuje się wiele zakładów z usługami barbera, co oznacza, że poważnie traktują temat dbania o brodę i wąsy. Są świadomi tego, że tylko z pomocą profesjonalisty można cieszyć się schludnym i zadbanym zarostem. Barberzy proponują wiele usług, także takich jak farbowanie brody, co jeszcze do niedawna nie było kojarzone z męskością oraz polecają masę produktów do brody, które piętrzą się w łazienkach panów. 

fot. Pexels.com

Depilacja męska – powód do dumy czy wstydu?

Mówi się, że ile ludzi na świecie, tyle opinii na różne tematy. Tak samo jest z depilacją. Tak naprawdę to, czy mężczyźni będą się depilować, zależy tylko od jego preferencji lub jego drugiej połówki. Część panów nie wyobraża sobie owłosionego ciała, szczególnie jeśli mają dość obfity zarost, z kolei inni nie mają potrzeby pozbywania się włosków. 

Korzyści z depilacji

Korzyści, jakie niesie depilacja to przede wszystkim kwestie higieniczne. To najważniejsza zaleta, nad którą powinni pomyśleć przeciwnicy usuwania owłosienia. Wiele osób zmaga się z nadpotliwością, a usunięcie włosów spod pach, pomoże w szybszym odprowadzaniu wody i zapobiegnie zaparzaniu się tych miejsc. To samo tyczy się pleców i klatki piersiowej. Szczególnie latem widuje się mocno spoconych panów, których koszulki można wyciskać z nadmiaru potu, depilacja może temu zapobiec. 

Kolejną zaletą jest to, że zarost nie zawsze wygląda atrakcyjnie. Szczególnie w przypadku szczupłych panów o jasnej skórze oraz gęstym, ciemnym i długim zaroście. W takim wypadku wystarczyłoby lekkie przycięcie zbyt wychylających się spod pach włosków lub na klacie, ale nie jest to trwała metoda. Po krótkim czasie wróci się do punktu wyjścia

Należy również wspomnieć o aspekcie zapachu. Specyficzna woń, która unosi się znad przepoconych i owłosionych miejsc, nie jest zachęcająca. Choć naszpikowana feromonami, nie zawsze odpowiada tłumom na ulicach. 

fot. Pexels.com

Wady depilacji

Każdy medal ma dwie strony i tak jest również w przypadku depilacji. Poza zaletami można wyróżnić również wady. Największą z nich są podrażnienia. Usuwanie owłosienia powoduje zaczerwienienia na skórze, które są bolesne i wyglądają nieestetycznie. Dzieje się to w szczególności w przypadku wrażliwej i delikatnej skóry. Na rynku można znaleźć wiele specyfików, kremów, masek, które mają złagodzić niedogodności, pojawiają się również depilatory, które mają sprostać wymaganiom takiej skóry, lecz wciąż są to nie do końca skuteczne rozwiązania. 

Kolejnym minusem jest ból. Nieważne, czy stosuje się tradycyjne golenie, czy depilację woskiem lub urządzeniem, często metody te wiążą się z zadrapaniami, zacięciami, czy bolesnym wyrywaniem włosów, jak w przypadku depilacji. Czy atrakcyjny wygląd jest tego wart? 

Czy mężczyźni powinni się depilować?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W końcu żyjemy w czasach dużych przemian. Kobiety rezygnują z depilacji nóg, która kiedyś była nieodłącznym elementem ich pielęgnacji, natomiast mężczyźni coraz częściej po nią sięgają. Pewne jest jedno, należy zastanowić się nad sensem usuwania owłosienia. Jeżeli nie interesują nas kwestie estetyczne, warto pomyśleć nad kwestią higieniczną. Czasami wystarczy tylko podciąć włoski, a efekt będzie zbliżony do depilacji. Trzeba również pamiętać, że istnieje wiele rodzajów usuwania owłosienia – tradycyjna maszynka, kremy, depilacja woskiem, masą cukrową, laserem, plastrami – każdy znajdzie coś dla siebie, jeżeli tylko stwierdzi, że tego pragnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here