Gorilla Glue - kolekcjonerskie ziarenka marihuany

Wyhodowanie odmiany marihuany o nazwie Gorilla Glue było ważnym krokiem w rozwoju całej branży konopnej. Roślina ta okazała się niezwykle żywiczna, co pozwoliło na jej rozmaite wykorzystanie. Również jej nasionka stały się popularnym i chętnie wybieranym towarem, po który sięgają kolekcjonerzy z całego świata. Nasionka Gorilla Glue można kupić także w naszym kraju, sięgając do ofert profesjonalnych seedbanków. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat ziarenek Gorilla Glue – poznasz historię tej odmiany, dowiesz się gdzie zamawiać jej nasiona kolekcjonerskie oraz dlaczego warto za ich pomocą urozmaicić swoją kolekcję. 

Gorilla Glue – ziarenka popularne i rozchwytywane na całym świecie 

Historia Gorilla Glue jest pełna niespodzianek i nietypowych zwrotów akcji. Zacznijmy od tego, że została wyhodowana na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak dobrze wiemy, nie jest to kraj zbyt przyjazny względem hodowców, którym zależy na krzyżowaniu roślin i uzyskiwaniu nowych, atrakcyjnych ziarenek. Mimo to odmiana Gorilla Glue powstała właśnie w USA i szybko odniosła spory sukces. Stała się popularna nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Jej specyficzna nazwa, wywołuje niekiedy lekki uśmiech, stała się jednak przedmiotem poważnych kontrowersji. 

Powstała w ogrodzie hodowcy i kolekcjonera nasion, który był zainteresowany samodzielnym krzyżowaniem i zapyleniem wybranych odmian. Początkowo nie przykładał on uwagi do nowo uzyskanej odmiany konopi. Dopiero kilka lat później, nasiona te wykorzystano do hodowli eksperymentalnej. Uzyskana z nich roślina okazała się być bardzo atrakcyjna – posiadała intensywnie żywiczne kwiatostany i liście. W kontakcie ze skórą wywoływała wrażenie sklejenia, co stało się inspiracją dla nazwania nowo uzyskanej odmiany Gorilla Glue. Obecnie, ziarna tej odmiany są dostępne w kilku wersjach. 

Warto przytoczyć też pewną anegdotę. Firma o tej samej nazwie – Gorilla Glue Co. – wytoczyła proces sądowy twórcom tej odmiany marihuany. Powód był prosty – nie chcieli, by ich firma była kojarzona z tematem konopi indyjskich. W rezultacie nazwa Gorilla Glue została zmieniona na krótszą – GG. Mimo to, do dziś używana jest nazwa oryginalna, która spodobała się nie tylko jej twórcom, ale również kolekcjonerom ziarenek. 

Kilka słów o wartości kolekcjonerskiej Gorilla Glue 

Gorilla Glue cieszy się popularnością wśród kolekcjonerów nasion. Ziarenka zawierają w sobie wyjątkowy potencjał genetyczny, łączący odmiany indica i sativa. Obecnie, ziarenka Gorilla Glue to jedne z najchętniej wybieranych hybryd, zarówno wśród odbiorców polskich jak i za granicą. 

Wyjątkowość ziarenek Gorilla Glue docenili także profesjonalni hodowcy. W 2014 roku uzyskała prestiżowe nagrody na Cannabis Cup, branżowym festiwalu organizowanym  w Los Angeles oraz w Michigan. Recenzenci tej odmiany uznali ziarenka Gorilla Glue za wyjątkowe, interesujące i warte dalszej eksploracji i krzyżowania. 

W naszym kraju kolekcjonerskie ziarenka marihuany odmiany Gorilla Glue są dostępne między innymi w sklepie taniesianie.pl. Oferowane ziarenka są dostępne w kilku wersjach – feminizowanych, automatycznych, naturalnych. Znajdziesz także ziarenko bardziej specjalistycznych odmian i krzyżówek, a także produkty pochodzące od różnych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here