fot. Pexels.com

Zakup bezpiecznego auta dla rodziny z dziećmi nie jest najprostszą decyzją. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Każdy rodzic chce zapewniać swoim dzieciom jak największy stopień bezpieczeństwa. To naturalne, że każda odpowiedzialna mama i odpowiedzialny tata dbają o bezpieczeństwo jazdy samochodem. Jeśli decydujecie się na zakup samochodu, warto zadbać o obecność nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Najbezpieczniejsze auta dla rodziny powinny być wyposażone w systemy:

  • ABS, który pozwala na hamowanie bez blokowania i utraty przyczepności kół,
  • ESP, który pozwala na utrzymanie stabilności toru jazdy,
  • EBD, który skraca drogę hamowania,
  • BLIS, który wykrywa pojazdy poruszające się w martwym polu lusterka.

Istnieją również inne bardzo przydatne systemy bezpieczeństwa. Przed zakupem samochodu warto zapoznać się z ich przeznaczeniem, aby móc wybrać najlepszą opcję dla swojej rodziny. 

fot. Pexels.com

Bezpieczeństwo jazdy z dziećmi

Najbezpieczniejsze auta dla rodziny poza systemami bezpieczeństwa dysponują też innymi udogodnieniami. Najważniejszym w kontekście jazdy z dzieckiem jest możliwość wygodnego i bezpiecznego zamontowania fotelika. Ten proces jest ułatwiony przez system ISOFIX. Dwa metalowe uchwyty ISOFIX są zamontowane między siedziskiem i oparciem siedzenia samochodowego. Kolejne dwa zaczepy są zamocowane na podstawie fotelika. W celu montażu wystarczy dopasować do siebie uchwyty i zaczepy. Dzięki temu montowanie fotelika jest o wiele prostsze i zapewnia większy stopień bezpieczeństwa.

Samochody miejskie

Samochody marzeń dla przeciętnego Kowalskiego nie pozostają już jedynie w sferze fantazji. Z łatwością można kupić samochód miejski w atrakcyjnej cenie. Dlaczego warto zastanowić się właśnie nad niewielkim, typowo miejskim autem?

Do tej kategorii zaliczamy auta klasy A i B. Dzięki niewielkim rozmiarom z łatwością można nimi manewrować w miejskiej dżungli. To szczególnie ważne na polskich ulicach, które należą do jednych z najbardziej zatłoczonych w Europie. Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław i Warszawa plasują się wysoko w rankingach najbardziej zatłoczonych miast. Małe auta są również bardziej ekonomiczne pod względem spalania paliwa. Większość samochodów miejskich spala około 5 litrów na 100 kilometrów. Dzięki temu auto miejskie jest naprawdę ekonomiczne. Ten fakt jest istotny podczas jazdy po mieście, która wymusza na kierowcy częste hamowanie, przyspieszanie i zatrzymywanie się.

Zakup miejskiego auta z przestronnym bagażnikiem to najlepszy wybór dla rodziny. Niewielkie rozmiary samochodu pozwalają na swobodne parkowanie w wielu miejscach. To szczególnie ważne podczas dojazdów do pracy, odwożenia dzieci do szkoły lub przedszkola. 

fot. Pexels.com

 

Najlepsze tanie auta dla rodziny

Samochód miejski do 20 tysięcy złotych odpowiedni dla rodziny z dziećmi można znaleźć na rynku wtórnym. Zakup używanego auta  to w pełni bezpieczne rozwiązanie, jeśli zwrócimy uwagę na kilka kryteriów. Powinniśmy wybierać auta używane z jak najnowszego rocznika, co pozwala na uniknięcie problemów wynikających z wieku samochodu.

Najbezpieczniejsze auta dla rodziny w niskiej cenie to:

  • Toyota Yaris II. Idealny do oszczędnej jazdy samochód miejskich, który cechuje się niską awaryjnością.
  • Skoda Octavia I. Dzięki dużej przestrzeni bagażowej świetnie sprawdzi się dla każdej rodziny. Jest prosty w naprawie i popularny na polskich drogach. 
  • Skoda Fabia II. Kolejne niewielkie auto ze sporym bagażnikiem, które dobrze odnajduje się w warunkach miejskich. 

Jeśli decydujemy się na zakup nowego auta, warto zwrócić uwagę na najtańsze nowe auta z salonu. W cenie około 40 000 do 50 000 złotych można zakupić samochody takie jak nowsze modele wymienionych wcześniej Skody Fabii i Toyoty Yaris, które z pewnością sprawdzą się jeszcze lepiej. Osoby mieszkające za miastem i dojeżdżające do centrum z pewnością docenią zalety crossoverów. Takie auta z powodzeniem radzą sobie zarówno w warunkach miejskich, jak i na mniej zadbanych drogach. W takim przypadku crossover do 40 tysięcy złotych może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here