fot. Pexels.com

Tablet to praktyczne urządzenie łączące w sobie poręczność i wygodny dostęp do nowoczesnych technologii. Nic dziwnego więc, że wyjątkowo często używany jest także jako nawigacja GPS.

Dlaczego używać tableta jako GPS?

Rozwój nowoczesnych technologii wprowadza w nasze życia coraz to nowsze i nowsze możliwości. Zmieniają one nie do poznania kolejne sfery ludzkiej aktywności. Z jednej strony wprowadzamy innowacyjne urządzenia wielofunkcyjne do domowego biura. Z drugiej naszym celem może być idealny laptop do pracy za 2000 złotych lub mniej. Nieco inny komputer znajdzie się na naszym celowniku, gdy interesuje nas gamingowy laptop. Wtedy będzie liczyć się najwyższy wymiar rozrywki, a nie efektywność pracy. Nad wszystkimi tego rodzaju komputerowymi rozważaniami wisi też zawsze fundamentalne pytanie – laptop czy pecet? Obecnie jednym z rozwiązań najpopularniejszych na rynku jest tablet. Jest on jednocześnie bardziej poręczny niż laptop oraz znacznie większy niż telefon komórkowy. Świetnie nadaje się więc na przykład do komfortowego oglądania filmów, surfowania po Internecie czy gier. Doskonale sprawdzi się też jednak do śledzenia trasy podczas podróży. Ekran tableta wydaje się wprost stworzony, by wyświetlać na nim mapy. Oczywiście nie w każdym tablecie znajdziemy wbudowany GPS. Czym jeszcze kierować się podczas zakupów? Zapraszamy na nasz przegląd najlepszych tabletów do nawigacji GPS.

fot. Pexels.com

Overmax Qualcom 7023

To model tableta oferujący bardzo wysoki poziom wygody. Jest przystępny i intuicyjny w obsłudze. Zadowoli więc zarówno początkujących, jak i doświadczonych tabletowiczów. Tych drugich przekona bowiem chociażby wbudowany Dual SIM. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest jednoczesne prowadzenie rozmowy i współdzielenie Internetu. Ten sam tablet świetnie sprawdzi się także do edytowania dokumentów, przeglądania plików multimedialnych czy czytania książek w formacie elektronicznym. W modelu zwraca uwagę także solidna, metalowa obudowa urządzenia zapewniająca bezpieczeństwo naszych danych. Niewielka waga Qualcom 7023 o przekątnej 7 cali to dodatkowa zaleta podczas długich podróży – a tego samego tableta będziemy mogli wygodnie używać również w szkole czy biurze.

Navitel T500

Navitel T500 wyposażono w czterordzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, dzięki czemu jest wyjątkowo wydajny. Posiada miejsce na dwie karty SIM. Wyposażono go także w dwie kamery – przednią i główną – jak również w dodatkowe gniazdo na karty microSD/SDHC. Ten nowoczesny tablet ma 1 GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Znajdziemy w nim 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 wykonany w technologii IPS. Jakby tego było mało, Navitel T500 posiada wbudowany fabrycznie program Navitel Navigator. Użytkownik tableta otrzymuje dostęp do szerokiego pakietu, w którym znajdzie mapy aż 45 państw Europy. Są one stale aktualizowane i zawierają precyzyjne informacje na temat fotoradarów, węzłów drogowych czy infrastruktury miejskiej. Warto zauważyć, że mimo wszystkich tych rozwiązań tablet nie należy do drogich. Można śmiało stwierdzić, że mamy tu do czynienia z optymalnym stosunkiem ceny do jakości produktu

fot. Pexels.com

Lenovo TAB E 10 LTE

To model z większym, 10-calowym ekranem. Duży i wyrazisty wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli zapewnia nam szerokie kąty widzenia. Ten elegancki tablet z nawigacją wyróżniają także bardzo wysoka żywotność baterii i wielowymiarowy dźwięk. W urządzeniu zastosowano 64-bitowy, innowacyjny i wydajny czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425. Nie można nie zwrócić uwagi na wymienione w nazwie LTE. W ten tablet wbudowano bowiem modem umożliwiający ultraszybki przesył danych i pobieranie ich niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Ta ostatnia cecha może okazać się kluczowa podczas planowania i kontrolowania trasy naszej podróży czy wyszukiwania przydatnych informacji, takich jak najbliższa stacja benzynowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here