fot. Pexels.com

 Dziś nikomu już nie dziwi, że mężczyznom zależy na eleganckim i modnym wyglądzie. Zadbany i dobrze ubrany facet to marzenie wielu kobiet. Z tego względu każdy mężczyzna powinien orientować się w najnowszych trendach!

Męskie trendy wiosny 2021

Trendy modne tej wiosny są wyznaczane przez topowe marki high fashion. Pomimo pandemii, większość z nich wypuściła kolekcję. Niektóre pokazy odbyły się stacjonarnie przy ograniczonej publice, inne przeniosły się do świata wirtualnego.

Jak się okazuje, podczas pokazów w modzie męskiej królował prawdziwy misz-masz. Kilka marek pokazało bardzo odbiegające od siebie kolekcje. To prawdziwy fenomen w branży modowej. Z jednej strony, zdecydowanym trendem okazały się pastele i kwiatowe wzory. Z drugiej strony, na wybiegach zaprezentowano też elementy ubioru odwołujące się do militariów.

Dodatkowo drugim istotnym aspektem wyróżniającym tegoroczne trendy w modzie męskiej jest nawiązywanie do przeszłości. Ubrania z dzisiejszych kolekcji są w dużej mierze wariacjami na temat mody męskiej z lat 70. i 80. XX wieku.

fot. Pexels.com

Codzienne stylizacje

Stylizacje dla eleganckiego mężczyzny na co dzień powinny być wyrazem dobrego smaku. Warto zauważyć, że wiosenne stylizacje zostały zdominowane przez koszule. Dziś są polecane nie tylko do biura. Przede wszystkim dobrze dobrana koszula z powodzeniem może stanowić element modnego, codziennego ubioru. 

Popularne są koszule w pastelowych kolorach. Tego typu ubrania warto równoważyć mocnymi akcentami i prostymi krojami. Przede wszystkim jasnoróżowa koszula w typie oversize świetnie będzie komponować się z białymi jeansami i szerokim zegarkiem. Z kolei żółtą marynarkę warto zestawić z klasycznymi, ciemnymi spodniami i białą koszulą. Do łask wracają też popularne kilkadziesiąt lat temu koszule z krótkimi rękawami i szerokim kołnierzykiem.

Jeśli chodzi o wcześniej wspomniane wzory militarne, pojawiły się one w kolekcjach Bossa, Kenzo i sacai. Topowe marki postawiły na męskie ubrania o szerokich krojach, z dużą ilością kieszeni. To z pewnością ucieszy fanów praktycznych ciuchów. Warto bawić się modą w codziennych stylizacjach i połączyć kurtkę-pilotkę albo wojskowe spodnie z innymi typami garderoby. 

Eleganckie ubrania

Elegancka stylizacja dla mężczyzny do biura? Nic prostszego! W tym segmencie mody męskiej najbardziej widać wpływ mody poprzedniego stulecia. Coraz większą popularność zyskują szerokie garnitury. Tego typu ubrania zaprezentowali między innymi Lanvin oraz Dolce&Gabbana. Najczęściej na wybiegach pojawiały się marynarki dwurzędowe oraz szerokie spodnie garniturowe. Dodatkowo idealnym dodatkiem do takiego garnituru jest koszula z szerokim kołnierzykiem. Niektórzy projektanci poszli o krok dalej i stworzyli asymetryczne garnitury lub nawet… marynarkę wkładaną przez głowę. Innowacyjne pomysły wydają się bardzo interesujące. Współcześnie nie powinieneś się martwić, jakie emocje wzbudzi twoja stylizacja – biura coraz przychylniej patrzą na lekkie odstępstwa od dresscode’u.

Ciekawym elementem, który wraca do łask, jest sztruks. Męskie spodnie z tego materiału czy welwetowa marynarka to ubrania, które nawiązują do lat 70 XX wieku. Z powodzeniem mogą stanowić doskonały element zarówno codziennej stylizacji, jak i zestawu do biura. 

fot. Pexels.com

Markowe ubrania. Czy warto kupować?

Zdania na temat tego, czy warto kupować markowe ubrania, są podzielone. Niektórzy uważają, że to zbędne wydawanie dużych kwot. Inni utrzymują, że markowe ubrania są produkowane z lepszych materiałów i charakteryzują się wysoką jakością.

Przede wszystkim można powiedzieć, że w praktyce prawda leży pośrodku. Warto przed każdym zakupem zaznajomić się z dokładnym składem produktu. Jeśli wykorzystywane materiały faktycznie są najwyższej jakości, trwałość produktu będzie bardzo duża. Kupno jednej świetnej jakości marynarki czy pary jeansów to zakup na lata. Dzięki temu w dłuższej perspektywie czasu oszczędzamy pieniądze oraz niwelujemy negatywny wpływ na środowisko

Przed zakupem warto też sprawdzić miejsce produkcji. Produkcja ubrac w krajach Trzeciego Świata jest zwykle nieetyczna. Przede wszystkim to oznacza, że szyją je ludzie, którzy pracują w niebezpiecznych warunkach i za głodowe stawki. Z tego względu warto kupować ubrania szyte w sprawdzonych fabrykach, najlepiej w Europie.

Jeśli decydujemy się na zakup ubrań topowych marek, powinniśmy dobrze prześledzić skład i pochodzenie produktu. Gdy nic nie wzbudzi naszych podejrzeń, zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na taki zakup. Dodatkowo ubrania z dobrej jakości materiałów mogą posłużyć nam przez wiele sezonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here