fot. Pexels.com

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na posiadanie zarostu. Aby odpowiednio o niego zadbać, warto skorzystać z usług barbera – specjalisty od brody. Czy na pewno wizyta w barber shopie jest niezbędna?  

Kim jest barber? 

Zawód ten znany jest już od prehistorii! Najstarsze znane brzytwy, jakie zostały odnalezione przez archeologów, datuje się na epokę brązu. Natomiast Egipcjanie (około 5 tysięcy lat przed naszą erą) świadczyli pierwsze usługi barberskie. Co ciekawe, w średniowieczu golibroda zajmował się nie tylko zarostem klientów. W XIIw. w klasztorach angielskich pierwsi barberzy uważani byli za uzdrowicieli. W zakres ich usług wchodziło usuwanie zarostu, postrzegane jako oczyszczenie, ponadto upuszczali krew i stawiali pijawki oraz trudnili się amputacją pewnych części ciała. 

Dzisiaj barber przede wszystkim dba o brodę. Nadaje jej poprawny kształt, stosuje odpowiednią pielęgnację, zaleca używanie właściwych i najlepszych produktów do brody. Ponadto w barber shopie można skorzystać również z usług fryzjerskich. Kompleksowa usługa daje najlepszy efekt wizualny. Co więcej, barber przeprowadza też depilację u mężczyzn, czy to nieokrzesanych brwi, czy policzków. Co odważniejsi panowie korzystają też z farbowania brody

fot. Pexels.com

Czym różni się salon fryzjerski od barber shopu? 

Pierwszą i najważniejszą różnicą jest zakres usług. W salonie fryzjerskim uświadczymy jedynie modelowania, strzyżenia i pielęgnacji włosów na głowie. W barber shopie nacisk skierowany jest na czynności związane głównie z zarostem. Chociaż coraz częściej można skorzystać również z kompleksowych usług. 

Barber shop wyróżnia się przede wszystkim klimatem. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to raj dla mężczyzn. Już samo wnętrze od progu daje znać, że jest to miejsce dedykowane panom. Utrzymane jest w ciemnej kolorystyce, z nutką stylu retro. Wyposażenie jest zwykle czarne, drewniane i skórzane. W takim miejscu mężczyzna może uraczyć się szklanką dobrego whisky lub filiżanką mocnej kawy, obejrzeć czasopismo o motoryzacji. To przestrzeń, w której może się odprężyć i zapalić cygaro, porozmawiać na męskie tematy i oderwać się od rzeczywistości. Całość dopełniają usługi takie jak masaż głowy, umycie włosów szamponem dla mężczyzn, który nie tylko pielęgnuje, lecz także cudownie pachnie. To nieprawda, że tylko kobiety lubią poczuć się dopieszczone i zrelaksowane. 

fot. Pexels.com

Czy warto skorzystać z usług barbera?

Oczywiście, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Barberzy to osoby, które specjalizują się z męskim zaroście. Mają doświadczenie i zasób odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak zająć się mężczyzną. Broda i wąsy dodają mężczyźnie charakteru, wyrażają jego indywidualizm i styl, a ponadto przyciągają rzesze kobiet, które kochają, kiedy twarz partnera nie jest gładka. Jednak najlepszy zarost to ten właściwe wypielęgnowany. Strzyżenie i modelowanie wąsów, brody i włosów, doradztwo w zakresie pielęgnacji i stylizacji to usługi, które zapewnia barber, a nie uświadczy się ich w żadnym innym miejscu. 

Wybierając odpowiedniego barbera najlepiej kierować się opiniami o danym specjaliście i miejscu, w którym pracuje. Jest oczywiście jeszcze jeden sposób na poznanie się na fachowcu. Wystarczy spojrzeć na jego zarost. Jeżeli jest on zadbany, oznacza to, że zapewne osoba ta zna się na swoim zawodzie i zafunduje nam tak samo świetną stylizację. Z kolei, jeśli przywita nas barber, którego broda pozostawia wiele do życzenia, lepiej szybko opuścić ten zakład. Zdrowy i schludny zarost to wizytówka każdego jego posiadacza, w szczególności barbera. 

Czasy się zmieniają, obecnie facetów, którzy o siebie dbają, uważa się za prawdziwych mężczyzn. Broda nie musi być szorstka, a jej włoski muszą rosnąć każdy w inną stronę.  Kobiety doceniają panów schludnych i świadomych pielęgnacji. Znajdź godny zaufania barber shop i spraw sobie przyjemność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here