fot. Pexels.com

Najtańsze nowe auta z salonu to koszt od około 36 tysięcy złotych. Alternatywą dla tak dużego wydatku może okazać się zakup auta z rynku wtórnego. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas takiej transakcji?

Kupujemy samochód używany

Samochody marzeń dla przeciętnego Kowalskiego nie pozostają już jedynie w sferze fantazji. Rynek wtórny samochodów osobowych bardzo dobrze się rozwija. Z łatwością można nabyć na nim auto bardzo wysokiej jakości. 

Przy zakupie samochodu używanego dużą rolę gra to, od kogo kupujemy pojazd. Możemy zdecydować się na zakup używanego auta od osoby prywatnej lub dealera samochodowego. Niezależnie od naszej decyzji, warto sprawdzić to, kim jest sprzedawca. W ten sposób możemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Jeśli kupimy auto od niepewnej osoby, musimy liczyć się z tym, że pojazd może być kradziony.

Kolejnym istotnym aspektem jest pochodzenie auta. Niektóre pojazdy sprowadzane do Polski z innych państw na rynek wtórny to samochody po poważnych kolizjach. To nie tylko obniża ich wartość, ale może też wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

Powinniśmy zwracać uwagę na rocznik, w którym było wyprodukowane konkretne auto. Im starszy jest pojazd, tym więcej problemów technicznych może nam sprawiać. Z tego względu warto wybierać auta używane, które nie są bardzo stare. W tym punkcie warto skupić się też na przewidywanych kosztach eksploatacji. Niektóre samochody mogą być bardzo tanie, ale ich użytkowanie ciągnie za sobą dużo wydatków

fot. Pexels.com

Bezpieczeństwo na 1. miejscu!

Najbezpieczniejsze auta dla rodziny to takie, które są poddawane regularnym przeglądom. To szczególnie ważne, gdy decydujemy się na zakup samochodu używanego. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie własnym i swojej rodziny, powinniśmy zwrócić dużą uwagę na stan techniczny samochodu.

Poza dobrym stanem technicznym warto zwrócić uwagę na to, czy samochód posiada nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych systemów, które dziś uchodzą już za standard, jest system ABS. Dzięki niemu hamowanie jest bezpieczniejsze. Zapobiega blokowaniu się kół podczas hamowania. Innym przydatnym systemem jest też wykrywanie ruchu aut w martwym polu lusterka. W tym celu w niektórych samochodach montowane są czujniki ultradźwiękowe.

Przydatnym i zwiększającym bezpieczeństwo rozwiązaniem jest też kamera cofania i czujnik parkowania. Dzięki nim unikniemy wjechania w murek, wysoki krawężnik albo słupek. Dzięki temu rozwiązaniu możemy liczyć nie tylko na zwiększony komfort psychiczny, ale i duże bezpieczeństwo. 

fot. Pexels.com

Najlepsze używane samochody do 20 tysięcy

Samochód miejski do 20 tysięcy złotych to świetne rozwiązanie dla każdego, kto mieszka w dużym mieście. Polskie miasta należą do najbardziej zakorkowanych w Europie. Wybierając model, którym będziemy poruszać się po zatłoczonych ulicach, warto zwrócić uwagę na niewielkie samochody. Ich plusem jest niski poziom spalania paliwa. Ponadto dzięki małemu autu łatwiej znaleźć dobre miejsce parkingowe, co jest bardzo istotnym aspektem, gdy mieszkamy i pracujemy w mieście. Do aut miejskich zaliczamy samochody klasy A i B.

Warto rozważyć zakup używanego auta takiego jak:

  • Toyota Yaris II, czyli samochód cechujący się bardzo niską awaryjnością. Ten model jest idealny do jazdy w mieście, bo jego silniki są bardzo oszczędne.
  • Skoda Octavia I. Świetny model dla rodziny z uwagi na dużą przestrzeń bagażową. Jest też bardzo prosty w naprawie. 
  • Skoda Fabia II, czyli małe auto idealne do jazdy w warunkach miejskich. Również oferuje sporą przestrzeń bagażową i wydajnymi silnikami.
  • Ford Fusion, który cechuje się niezawodnością. Niemal bezawaryjny samochód jest też bardzo trwały. 

Powyższe modele można z łatwością znaleźć na rynku wtórnym w cenie do 20 tysięcy złotych. To doskonałe propozycje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla młodych kierowców.

Najlepsze tanie crossovery

Crossovery to auta łączące w sobie najlepsze cechy nadwozi różnych typów samochodów. Dziś z łatwością można kupić crossover do 40 tysięcy złotych. To auta idealne dla osób mieszkających kawałek za miastem, które cenią sobie zarówno jazdę w mieście, jak i w nieco cięższych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here