fot. Pexels.com

Stojąc przed wyborem nowego telefonu, często zastanawiamy się – iPhone czy android? To podstawowe pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć, żeby znaleźć idealny model dla siebie. Jednak podjęcie najlepszego wyboru wcale nie jest łatwe, tym bardziej że gorących zwolenników znajdziemy po obu stronach. Niemniej w sztuce i biznesie najczęściej króluje właśnie iPhone i warto sprawdzić jego zalety.

Wybór odpowiedniego telefonu jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim, musimy wziąć pod uwagę, do czego najczęściej używamy w ciągu dnia smartfona i odpowiednio dopasować do tego najważniejsze funkcje. Często jednak wykładamy się już na samym początku. Wybrać iOS czy androida? Który z nich jest bardziej funkcjonalny, który lepiej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszą się iPhone’y, które często wykorzystywane są przez osoby, pracujące w branżach technologicznych, ze względu na ich wysoką funkcjonalność, która umożliwia wykonywanie pracy na telefonie. Dzięki temu zmieniają się w mały komputer, który możemy zabrać wszędzie ze sobą. Zalety iPhone’a można długo wymieniać. Dla tych, którzy interesują się właśnie tą marką, warto pochylić się nad nimi bardziej. 

fot. Pexels.com

Dlaczego warto wybrać iPhone?

Apple świetnie dba o swoje telefony i zawsze stara się, aby ich każda kolejna generacja stawała się coraz lepsza. Po tej firmie możemy spodziewać się dopracowanego produktu, wyposażonego w wiele ciekawych funkcji, znacznie ułatwiających codzienne życie.

Jako zalety iPhona najczęściej wymienia się jego design, który wyróżnia się na tle innych lekkością, prostotą i klasyczną elegancją. Telefony Apple’a są wykonane z dbałością o detale, są wyposażone w świetne wyświetlacze, które wyposażone w technologię Retina, mają świetną rozdzielczość, bez potrzeby posiadania ogromnego ekranu, przez co telefon zajmuje bardzo dużo miejsca.

Nowe generacje iPhone’ów są wyposażone w świetnej jakości aparaty fotograficzne. W przedziale smartfonów do 3000 złotych można spotkać już naprawdę wartościowe modele, którymi będziemy mogli zrobić profesjonalne zdjęcia na miarę tych z lustrzanki.

IOS to także świetny system operacyjny. W odróżnieniu od androida cechuje się szybkością i niezawodnością. Telefony Apple’a są świetnie skonstruowane i zarazem bardzo proste w obsłudze. Bez problemu nadadzą się dla wszystkich, dzięki braku skomplikowania nawet starsi użytkownicy będą korzystać z nich z przyjemnością. Ponadto smartfony z iOS mają wytrzymałą baterią, dzięki której telefon z pewnością wytrzymały cały, intensywny dzień. Nawet osoby aktywnie korzystające z telefonów do pracy, mogą spokojnie korzystać ze Apple’a, ze względu na ich rozbudowany system zabezpieczeń. Analitycy wskazują, że w porównaniu do androida – iOS posiada znacznie lepsze zabezpieczenia. Dzięki temu można bez większych obaw korzystać a takich funkcji, jak płatności bankowe, dostęp do firmowego konta, czy poczty internetowej. Ponadto jeśli potrzebujemy dostępu do szybkiego internetu, większość z nich ma łączność w 5G

fot. Pexels.com

Zalety androida

Bezsprzecznie zalety iPhone’a są ogromne, jednak nie oznacza to, że android nie ma się czym pochwalić. W porównaniu do telefonów Apple’a android jest znacznie bardziej przyjazny dla swoich użytkowników. Wszystkie funkcje oraz wygląd można w nim dopasować do swoich potrzeb. Kiedy w telefonach z iOS jedyne, na co możemy sobie pozwolić, to zmiana tapety wyświetlacza – tak w telefonach z androidem możemy zmienić rozmiar czcionki, wygląd ikon, czy zainstalować nową klawiaturę. Wiele z nich jest dostępnych w 5G w Polsce.

Wszystkie zalety iPhone’a nie ukryją także faktu, że telefony z androidem są bardziej przyjazne dla naszego portfela. Ten rodzaj oprogramowania idealnie odnalazł się w Polsce i szybko zyskał na popularności, przez co telefony z androidem mogą być nawet o kilkaset złotych tańsze niż Apple’a.

Android czy iPhone – który posłuży nam dłużej?

Każdy smartfon służy nam przez około 2 do 3 lat. Których z tych dwóch lepiej sprawdzi się na dłużej? Na dobrą sprawę wybór androida to zdanie się na los. Każdy ich model znacznie się od siebie różni i ciężko określić, czy dany telefon posłuży nam jak najdłużej. Z kolei Apple to marka, która jest jakością samą w sobie, więc mamy większą gwarancję na długi żywot telefonu. Także można postawić na tę markę, gdyż zalety iPhone’ów zdecydowanie przeważają androida. Bez obaw o szkodliwość 5G warto zainwestować w telefon z tą technologią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here