Jak znaleźć czas na sport

Nie da się ukryć, że aktywność fizyczna jest potrzebna w życiu każdego człowieka. Ostatnie stulecie zmieniło nie do poznania tryb życia ludzi. Z pracy fizycznej duża część osób przeniosła się za biurko, by tam spędzać długie godziny, ślęcząc przed komputerem. Powstaje więc pytanie, jak mieć siły i czas na to by ćwiczyć jeszcze po pracy, skoro sama praca bywa czasem męcząca?

Organizacja kluczem do sukcesu

Nie ma lepszej motywacji do podejmowania aktywności sportowej, jak zdrowie. Dla wielu osób jest to również ładna sylwetka, jednak to powinien być tylko efekt uboczny naszych działań sportowych. Sport pozwala na oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji, wyzwala w naszym ciele endorfiny, które popularnie zwane są jako hormon szczęścia. Osoby, które regularnie ćwiczą potwierdzają, że wzrasta ich pewność siebie i poczucie stabilności w życiu.

Odpowiadając na pytanie, jak znaleźć czas na sport, warto po prostu wdrożyć go w rutynę dnia. Podobnie jak mycie zębów czy jedzenie śniadania – minimum 30 minut codziennej aktywności fizycznej powinno być wpisane w nasz plan dnia. Warto poobserwować siebie i sprawdzić, co najlepiej na nas działa – czy trening poranny czy może aktywność tuż przed snem? Po odpowiedzeniu sobie na to pytanie, wystarczy wygospodarować ten czas w ciągu dnia i trzymać się ściśle nowej rutyny, która już po kilku tygodniach wejdzie nam po prostu w nawyk. Prawda jest taka, że każdy z nas ma te kilkanaście minut w ciągu dnia, żeby trochę się poruszać. Jeśli z kolei brakuje sił – należy pomyśleć, że tak naprawdę dodatkowy wysiłek przywraca nam witalności.

Jak zacząć ćwiczyć?

Jeśli ktoś nigdy nie był typem sportowca, ważne jest to, aby rozpoczął od małych aktywności. Zamiast zapisywać się a maraton, może po prostu zacząć chodzić na dłuższe spacery, wybierać schody zamiast windy. Metoda małych kroczków zazwyczaj doskonale się sprawdza. Wraz ze wzrostem naszej wytrzymałości fizycznej, można dokładać sobie dodatkowe minuty treningu czy chociażby rozpocząć dodatkową formę aktywności.

Dobrą motywacją mogą też być na przykład karty sportowe Medicover Sport. Dla wielu osób zainwestowanie środków finansowych jest naprawdę dobrym motorem napędowym do działania. Mając świadomość, że wydało się określoną kwotę na karnet, nagle znajduje się siły i czas na to by ćwiczyć jeszcze po pracy. Fajnym pomysłem jest również zapisanie się na jakieś ćwiczenia razem z kimś znajomym – partnerem czy przyjaciółką. Za każdym razem kiedy będzie się chciało odpuścić, nasz towarzysz może dodatkowo nas zmotywować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here