Duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości włosy, wzrost świadomości społecznej i moda na krótkie fryzury sprawiają, że sprzedaż włosów staje się popularnym sposobem na jednorazowy zarobek. Na sprzedanie swoich pukli decydują się osoby w różnym wieku i obu płci. Co warto wiedzieć o sprzedaży włosów? Dlaczego warto zdecydować się na ten krok? Sprawdź!
Sprzedaż włosów – co stanie się z Twoimi lokami?
Sprzedaż włosów lub oddanie ich do fundacji jest pierwszym elementem długiego łańcuchu, którego ostatnim ogniwem jest kupno przez osobę chorą peruki zapewniającej jej normalne funkcjonowanie. Włosy trafiają do firm zajmujących się ich obróbką i przerabianiem na peruki i dopinki. Pasma są kilkukrotnie myte, starannie przycinane i zabezpieczane. Niektóre pasemka trafiają do hurtowni, gdzie kupowane są przez fryzjerów zajmujących się przedłużaniem włosów, a z niektórych wytwarza się wysokiej jakości peruki.
Ile możesz zarobić?
Sprzedaż włosów to szansa na niemały zarobek. Cena za kilogram włosów nie jest ściśle określona. To, ile skup zapłaci za dostarczony materiał, zależy przede wszystkim od długości pasm oraz ich stanu. Na największy zarobek mogą liczyć osoby sprzedające dziewicze (niefarbowane i niepoddawane wcześniej chemicznym zabiegom), równo obcięte (niecieniowane) włosy o długości wynoszącej ponad 60 cm. Kilogram takich pukli może być wart nawet 8 tysięcy złotych. W większości przypadków proponowana cena podlega negocjacji.
Włosy naturalne kontra syntetyczne
Włosy naturalne są szczególnie cenne dla perukarzy oraz ich klientów. To właśnie z nich wytwarza się nowoczesne peruki zapewniające noszącym je osobom naturalny wygląd. Włosy pochodzenia naturalnego są znacznie trwalsze niż ich syntetyczne odpowiedniki. Ponadto, naturalne włosy odbijają światło dokładnie tak samo, jak wyrastające z głowy pukle, są miękkie i doskonale się układają, dzięki czemu nakrycie głowy jest wierną kopią utraconej fryzury. Faktem jest, że włosy syntetyczne są tańsze niż naturalne kosmyki. Jednak niska cena idzie w parze ze znacznie słabszą jakością. Łodygi włosów naturalnych, dzięki ochronnym łuskom, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć czy wysoka temperatura. Dopięte włosy i peruki tkane z naturalnych włosów cechują się długą żywotnością. Można je modelować, kręcić, prostować i upinać. Szczotkowanie pasm nie będzie niszczyło ich struktury ani powodowało mechacenia, jak w przypadku pasm syntetycznych.